Praha.cz

 
Business zprávy
Ceny bytů v Praze stoupají méně než na jihu Moravy
Čtvrtek, 02. červen 2016 13:57

Více než 80 % Čechů touží bydlet ve vlastním bytě nebo domě. Zjistili to výzkumníci ze Sociologického ústavu AV ČR. Oproti roku 2001 je to o 5 % víc. Častou překážkou při pořizování vlastního bydlení jsou ale peníze.

Celý článek...
 
Rozhodující kritéria při výběru bytu v Praze? Cena, lokalita a dopravní dostupnost!
Čtvrtek, 02. červen 2016 09:50

Nemáte-li s výběrem bytu předchozí zkušenosti, můžete snadno šlápnout vedle. Klíčovými parametry jsou cena, lokalita a dopravní dostupnost, ale najdou se i další kritéria, která byste neměli podcenit. Například to, jestli je pozemek ve vlastnictví developera, což si lze jednoduše ověřit výpisem z katastru nemovitosti. Prodej nových bytů obvykle začíná v momentě, kdy je hotová projektová dokumentace, takže již musí být vyřešena i otázka vlastnictví pozemku.

Celý článek...
 
Web, který Vám pomáhá odkrývat neznámá čísla
Úterý, 05. leden 2016 11:51
Web, který Vám pomáhá odkrývat neznámá čísla

Jistě znáte chvíle, kdy Vám dost často volá pro Vás neznámé číslo. Jednou telefonický průzkum, pak nabídka zaručeně fungující novinky, jindy anketa s malým dárečkem, který Vám chtějí poslat až domů. Není Vám to příjemné, ale jak se bránit, když nikdy předem nevíte, kdo volá?

Celý článek...
 
Průvodce výběrem bydlení v Praze
Středa, 30. prosinec 2015 08:56
Průvodce výběrem bydlení v Praze

Chtěli byste si koupit byt? Zdají se vám ceny příliš vysoké? Nevíte, kterou lokalitu vybrat? Nebo hledáte jen ubytování na pár dní? Máme pro vás několik tipů, jak si v těchto situacích co nejlépe poradit!

Celý článek...
 
3 doplňky, které vašim oknům nesmí chybět
Úterý, 29. prosinec 2015 09:27
3 doplňky, které vašim oknům nesmí chybět

Nepustí dovnitř světlo, teplo ani hmyz. Takové vlastnosti mají doplňky, které vám dnes představíme. A pozor - kromě praktické funkce navíc ještě skvěle vypadají.

Celý článek...
 
Češi boří rekordy: na bydlení si půjčili 180 miliard korun
Pondělí, 28. prosinec 2015 12:23
Češi boří rekordy: na bydlení si půjčili 180 miliard korun

Češi si podle odhadů bank do konce roku vezmou hypotéky v celkové výši 180 miliard korun. Poskytnuté hypotéky přitom v minulosti nikdy nedosáhly takových částek. Například předloni si zájemci o nové bydlení půjčili "jen" 156 miliard.

Celý článek...
 


Strana 4 z 18