Praha.cz

 
Nacházíte se: Pražané Pražanům Vaše zprávy Přednáška představí památné a významné stromy Prahy
Přednáška představí památné a významné stromy Prahy
Pondělí, 13. leden 2014 15:13
Přednáška představí památné a významné stromy Prahy

V úterý 21.ledna 2014 od 18h se na Praze 4 v Michli uskuteční přednáška o nejzajímavějších stromech metropole. Příchozí se dozví kde hledat nejstarší stromy města a jaké jsou jejich příběhy. Představeny budou i desítky dalších velikánů, které si rovněž zaslouží naši pozornost a mohou být netradičním cíle vycházek za pražskou přírodou.    


Znáte pražské velikány a víte kam se za nimi vydat? Během přednášky se podíváte do historie pražských památných stromů, které jsou mnohdy spojeny se zajímavými příběhy. Bude odhaleno i tajemství největšího a nejstaršího jedince metropole.  Zaměříme se i na významné stromy, které jsou zahrnuty v nově zpřístupněné celopražské databázi. Již nyní se můžete zapojit do soutěže "Objevme významné stromy", která láká k hledání a mapování zajímavých dřevin. Soutěž trvá do poloviny dubna 2014 a můžete vyhrát některou z hodnotných knih o přírodě. Dovíte se i postup jak nejsnáze najít nové významné stromy, jak je možné je označovat a také chránit. 

V průběhu celé přednášky nasbíráte náměty na procházky pražskou přírodou, které vás zavedou na místa o nichž jste dosud nevěděli. Ukázány budou jak vycházkové trasy, tak i doporučené cyklistické trasy po památných stromech. Účastníci dostanou zdarma nově vydaný letáček ve formě skládačky "Významné stromy kolem nás", která téma významných stromů názorně představuje. 

Přednáška proběhne v sále Domu ochránců přírody (Michelská 5). Vstupné je dobrovolné.  Přednášejícím je Ing. Aleš Rudl (autor webu prazskestromy.cz).  


Více informací najdete na webových stránkách "Pražské památné stromy" - www.prazskestromy.cz

Přednáška

Přednáška představí památné a významné stromy Prahy
 

Kde nás najdete online

Facebook Praha.cz Twitter Praha.cz Google+ Praha.cz