Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (2. 5. 2016 - 8. 5. 2016)
Neděle, 01. květen 2016 14:48
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (2. 5. 2016 - 8. 5. 2016), foto: pixabay.com

Léto se nezadržitelně blíží a je tedy ten správný čas zformovat figuru do plavek. Inspiraci můžete načerpat například na sportovním veletrhu Sport Expo, kde si letos poprvé i aktivně zacvičíte. V prvním květnovém týdnu si však přijdou na své i milovníci designu, české přírody i vědy. Připravena je také Májová pouť či Bitva národů a další akce, na kterých si jistě užijí spoustu zábavy děti i dospělí. Stačí si jen vybrat!Prague Design Week

2. 5. – 8. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.praguedesignweek.cz V květnu přivítá Praha třetí ročník Prague Design Week, který představí aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 90 tuzemských i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů designu. Jediná jarní designérská přehlídka nabídne veřejnosti jedinečnou příležitost zhlédnout unikátní designérské výtvory. Prodejní výstavu i letos doprovodí bohatý program v podobě promítání v Design Kině a přednášek, workshopů či koktejlových party s autory.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kafkův dům, nám. Franze Kafky 1, Praha 1 - Staré MěstoLesní království

2. 5. – 22. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.oc-letnany.cz Hned začátkem týdne se návštěvníkům OC Letňany naskytne příležitost navštívit interaktivní výstavu, která si klade za cíl znovu objevit radost z pobytu v přírodě a přirozenou ochranu naší fauny a flóry. Autentické preparáty lesních zvířat si budete moci prohlédnout z bezprostřední blízkosti. Pak už se jen stačí nechat vtáhnout do tajemství hlubokého lesa a naslouchat všem jeho zvukům a hlasům.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9Májová pouť

2. 5. – 25. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.nceden.cz Od pondělí 2. května si užijí spoustu zábavy i ti nejmenší. Na náměstí před NC Eden na ně čeká již pátý ročník tradiční Májové pouti. Kromě spousty atrakcí, jako je kolotoč, trampolíny, aquazorbing, dětský koutek s kuličkami, skákací hrad či vláček, nebude chybět ani stánek s oblíbenými cukrovinkami.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nákupní centrum Eden, U Slavie 1527, Praha 10Jarní exkurze do světa vědy

2. 5. – 30. 6. 2016

Světelná expozice Proteus z webu www.tydenvedy.cz Posviťte si na vědu společně s vědci Akademie věd České republiky, kteří pro vás mají v květnu a červnu připraveny tradiční Jarní exkurze do světa vědy. Porozumět vědě není žádná věda. Přijďte se o tom přesvědčit na dny otevřených dveří, exkurze, science show, přednášky a výstavy. Těšit se můžete také na bohatý partnerský program. Vstup na exkurze, výstavy i projekce je volný. Teď už si stačí jen vybrat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaSklářská show v centru Prahy

3. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Fascinuje Vás výroba skla a lidé, kteří z tavené hmoty jsou schopni svými silami vyrobit překrásné vázy a jiné předměty? Pokud ano, tak využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat na mistry skláře při foukání křišťálu přímo v centru Prahy. V úterý 3. května 2016 Vám své řemeslné umění skláři představí v prostoru před prodejní galerií Moser.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Prodejní galerie Moser, Na Příkopě 12 (pasáž ˇ4erná růže), Praha 1Bitva národů

5. 5. – 9. 5. 2016

Bitva národů 2014 z webu www.stredovekyboj.cz Středověký život stále fascinuje tisíce lidí, kteří každoročně přijíždí na “Battle of the Nations”, aby se ponořili do atmosféry středověku, řinčící oceli a hromadných bitev. Nejedná se o divadlo, jde o skutečný boj! Diváci zde budou svědky duelů jeden na jednoho i velkolepé bitvy, do níž se zapojí přes sto šermířů. Bojovat proti sobě budou i ženy. Neoddělitelnou součástí každého turnaje je tržiště, kde se najde něco pro každého podle jeho chuti i možností. Řinčení zbraní doplní autentická středověká hudba a návštěvníci budou mít také možnost vyzkoušet si brnění, historické kostýmy a ozdoby, ochutnat autentické jídlo a pití, nebo si koupit suvenýr se znakem.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Petřínské sady, Praha 1 - Malá Strana / HradčanyDen Evropy 2016

5. 5. 2016

Logo Den Evropy z webu www.prague.eu V rámci oslav Dne Evropy je na Střeleckém ostrově připraven zajímavý interaktivní, vzdělávací a kulturní program. Kromě prohloubení vědomostí o Evropské unii čekají na návštěvníky připravené infostánky členských zemí EU, kvízy, soutěže, tombola, diskuze, hudební i taneční vystoupení. Těšit se tak mohou na vystoupení zpěvačky Lenny, kapely Gipsy.cz a Memphis.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Střelecký ostrov, Praha 1 - Staré MěstoRed Dress Run – Běh v červených šatech

5. 5. 2016

Běh v červených šatech z webu www.zivot90.cz Chcete si zaběhat či se projít centrem Prahy, pobavit se u toho a ještě přispět na dobrou věc? Pak právě pro Vás je určen RED DRESS RUN – Běh v červených šatech. Povinnou výbavou pro běh jsou červené dámské šaty. Neznáme to však, že běh je určen jen pro ženy! Cílem je dobře se bavit a vybrat peníze na charitativní projekt jak mezi účastníky, tak mezi pobavenými kolemjdoucími. Jelikož se nezávodí, každý může zvolit své tempo, třeba i chůzi a projít se pro dobrou věc. Výtěžek bude věnován na pomoc seniorům ohroženým týráním. Sraz účastníků je v sídle Života 90 v 18 hodin.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Život 90, Dům Portus, Karolíny Světlé 18, Praha 1Veletrh Sport Expo 2016

5. 5. – 7. 5. 2016

Sport Expo 2015 z webu www.sport-expo.cz Oblíbený veletrh zasvěcený sportu a tělesné kultuře je opět tady! Kromě řady novinek, produktů a představení netradičních sportovních disciplín nabídne svým návštěvníkům možnost vše si na vlastní kůži vyzkoušet a zacvičit si přímo na místě. Širokou nabídku sportovních produktů a služeb za bezkonkurenčně nízké ceny doplní bohatý doprovodný program. Ten ovládnou cvičitelé fitness i tanečnice pole dancingu. Na vlastní kůži můžete zakusit také aktivity, jako je bosu, klasický workout nebo hokejbal. Hodně legrace zažijete také při crazy balls nebo na lezecké stěně. A bude toho mnohem víc! Jedinečný sportovní veletrh slibuje tři dny plné pohybu, relaxace a zdraví.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác, Výstaviště 67, Praha 7


(ewe)