Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (23. 5. 2016 - 29. 5. 2016)
Neděle, 22. květen 2016 11:07
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (23. 5. 2016 - 29. 5. 2016), foto: pixabay.com

Poslední květnový týden doslova rozhýbe metropoli. Bude se tančit, běhat, procházet i relaxovat. Spoustu zábavy si užijí i děti, na které čeká adrenalinový zážitek nebo program zaměřený na ekologii plný soutěží. Na své si však přijdou i milovníci dobrého jídla i nápojů. Chybět nebudou ani výstavy, workshopy, koncerty atd. Stačí si jen vybrat!Tanec Praha

23. 5. – 23. 6. 2016

Logo Tanec Praha z webu www.tanecpraha.cz Řeč těla si každý může vyložit po svém a festival Tanec Praha opět nabízí nepřebernou škálu možností. 32 dnů nabitého programu představí výrazné osobnosti a soubory současné mezinárodní taneční scény i nadějné talenty. Nebude chybět ani program pro děti i teenagery či oblíbené tančírny pod širým nebem, workshopy a projekce filmů v rámci doprovodného programu. Festival již tradičně odstartuje květnovým prologem sekce Tanec Prahou dětem plným dílen a diskusí, na který naváže série představení pro děti.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaVýstava Herci a město

23. 5. – 30. 9. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Jedinečná výstava fotografií Aleny Hrbkové Herci a město, která zachycuje umělce i Prahu v nečekaných souvislostech, vyrazila na putovní výstavu, která v těchto dnech zakotví ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči. Na 50 originálních portrétech uvidíte mj. Simonu Stašovou, Danu Batulkovou, Petra Štěpánka, Jitku Smutnou, Michala Dlouhého či Mášu Málkovou zachycených na rozličných místech Prahy. Kromě návštěvy fotografií můžete využít i příležitosti prohlédnout si s průvodcem areál bývalé čističky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: TOVÁRNA o.p.s., správa industriálních nemovitostí, Papírenská 6, Praha6 – BubenečS kočárkem Prahou

25. 5. 2016

S kočárkem Prahou 2014 z webu www.skocarkemprahou.cz 7. ročník rodinného hapenningu upozorňující na městské bariéry pro těhotné ženy či pro mladé rodiny v každodenním životě, startuje s kampaní „Za slušnost“ a toleranci ve veřejném prostoru. Průvod s kočárky odstartuje ze Slovanského ostrova přes Náplavku do Žlutých lázní. K přesunu je možné také využít zdarma kyvadlovou dopravu historickou tramvají či parníkem. V areálu Žlutých lázní pak na všechny čeká bohatý program plný zábavy a soutěží pro děti i dospělé, který vyvrcholí výzvou o překonání českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Žluté lázně, Podolské nábřeží 3, Praha 4 - PodolíTanec v metru

25. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.dpp.cz Naučte se tančit cestou z práce! Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s organizátorem tanečních festivalů Zdeňkem Brožem připravil pro cestující pražským metrem nevšední akci, která roztančí hned pět vestibulů pražského metra. V rámci tohoto unikátního programu se představí celkem sedmnáct tanečních skupin, které předvedou své umění v širokém rozpětí různých druhů tanců. Swing, tango, salsa, ale i bachata, kizomba, timba či zouk rozhýbou stanice metra Budějovická, Florenc C, Hlavní nádraží, Malostranská a Můstek B. Teď už je jen na vás, zda se budete jen dívat nebo se do tance zapojíte!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaBěh s batohem

25. 5. 2016

Logo Běh s batohem z webu www.behsbatohem.cz Třetí ročník charitativní akce Běh s batohem je zaměřený na podporu dětí v dětských domovech. Batoh symbolizuje handicap, s nímž děti bez vlastního rodinného zázemí vstupují do samostatného života. Pokud se chcete zúčastnit, nemusíte být zdatnými běžci. Na 2,5 km dlouhé trase se můžete jen projít, jet na koloběžce, s kočárkem atd. I letos bude oceněn nejzajímavější batoh. Výtěžek bude věnován na tréninky dospělosti pro děti, které se chystají opustit dětský domov. Teď už se stačí jen zaregistrovat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Letenské sady Praha, Praha 7Běh naděje v Praze 8

26. 5. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 8 Udělat něco pro své zdraví a současně přispět na dobrou věc, může každý v rámci devátého ročníku Běhu naděje. Chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem či se psem se vydáte na různě dlouhé a obtížné tratě. Nezáleží na tom, kdo vyhraje! V cíli každý účastník obdrží diplom a medaili. Celý výtěžek poputuje na celorepublikové konto, ze kterého bude rozdělen na podporu léčby a pomoc onkologicky nemocným.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: ZŠ U Školské zahrady 4, Praha 8 - KobylisyEkofestival s Komwagem

26. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.komwag.cz Zábavný program pro děti zaměřený na ekologii se soutěžemi o ceny čeká na všechny návštěvníky Ekofestivalu. Připraven je bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí hudební skupina Ekopela či kapela Rockfaktor. Nebude chybět ani skákací hrad, cykloshow, malování na obličej a mnoho dalšího. Přijďte si prohlédnout moderní úklidovou techniku a vysypat popelnici!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Komwag, Perucká 10, Praha 2 - VinohradyNapříč vesmírem

26. 5. – 29. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Sjezd z hvězdné brány nebo lezecký výstup na raketu či seskok z vesmírného vozidla s jízdou napříč vesmírem čeká na své zájemce v Metropoli Zličín. Pro každého odvážlivce bude navíc připraven malý dárek - reflexní páska, která se vejde nejen na ruku nebo na nohu, ale také na batohy nebo jiné vybavení. A pokud bude přát počasí, můžou se dětičky ještě venku vyřádit na skákacím hradu. Nenechte si užít tento adrenalinový zážitek!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5Praha srdce národů

26. 5. – 30. 5. 2016

Plakát k akci z webu prahasrdcenarodu.cz Tradiční lidové umění se po roce opět vrací do centra metropole. Součástí osmnáctého ročníku mezinárodního folklorního festivalu národů, národnostních menšin a etnik jsou programy plné hudby, tance, zpěvů (i duchovních), přehlídka krojů, výstavy, tvořivé dílny, řemesla a školy tance. Každoročním vyvrcholením festivalu je GALAKONCERT, který se již tradičně koná ve slavnostním prostředí Divadla na Vinohradech.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí a Václavské náměstí, Praha 1 - Staré MěstoPraha pije víno

27. 5. – 28. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Jedinečné setkání několika desítek vinařů z celé střední Evropy s milovníky kvalitních, autentických vín se uskuteční již potřetí a tentokrát v historických prostorách Novoměstské radnici a v přilehlé části Karlova náměstí. Kromě výborných vín zde nebudou chybět ani stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem a samozřejmě bohatý doprovodný program, který je věnován především historii vinařství. Pro milovníky vína, kteří mají děti, je připraven dětský koutek s profesionálními chůvami.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 - Nové MěstoPrague Food Festival

27. 5. – 29. 5. 2016

Logo Prague Food Festival 2016 z webu www.praguefoodfestival.cz V kouzelném prostoru Královské zahrady Pražského hradu letos proběhne jubilejní desátý ročník Prague Food Festivalu. Největší gastronomická akce v České republice nabídne v průběhu tří dnů kromě kurzů vaření také degustaci toho nejlepšího, co česká gastronomie nabízí - skvělé pokrmy, nejlepší šéfkuchaře, představí špičkové podniky, producenty alkoholických i nealko nápojů a delikates. Navíc budou mít návštěvníci unikátní příležitost ochutnat pokrmy a nápoje, které jim připomenou 14. století a dobu slavného českého krále a římského císaře Karla IV.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Zahrady Pražského hradu, Pražský hrad, Praha 1 – Hradčany


(ewe)