Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (30. 5. 2016 - 5. 6. 2016)
Neděle, 29. květen 2016 13:10
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (30. 5. 2016 - 5. 6. 2016), foto: pixabay.com

Vůně výborného jídla, dobré pití a různorodé tóny festivalů se bude linout Prahou. Vyberou si i ti, kdo dávají přednost aktivnímu pohybu i zdravému životnímu stylu, ale i ti pasivnější, kteří mohou podpořit veslaře na tradičních Primátorkách. Nesmíme však zapomenout ani na děti, které v polovině týdne oslaví svůj svátek. Připraven je pro ně program plný her, soutěží, kreativního tvoření, sportu a dalších zajímavých aktivit.Khamoro

29. 5. – 4. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.khamoro.cz Světový romský festival Khamoro, který letos slaví osmnácté narozeniny, patří k největším romským festivalům na světě a i letos představí romskou kulturu a tradice. V rámci festivalu mohou zájemci navštívit celou řadu hudebních a tanečních vystoupení, odborné semináře, filmová promítání i workshopy. Velkou atrakcí bude páteční tradiční defilé účastníků z Václavského náměstí, při kterém se umělci protančí a prozpívají historickým centrem Prahy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaOslavy Mezinárodního dne dětí

30. 5. - 1. 6. 2016

pondělí 30. května

Den dětí V Toulcově dvoře - více informací o oslavě svátku dětí starými dětskými hrami naleznete zde.


úterý 31. května

Den dětí na Letenském kolotoči - více informací o rodinném odpoledni s komentovanou prohlídkou, dětským divadelním představením i workshopy naleznete zde.


středa 1. června

Den dětí se sportovními legendami v OC Quadrio - malé a velké nadšence zde čeká spousta zábavy s českými sportovci, více informací naleznete zde.

Den dětí v Zoo Praha - více o dnu plném her a zábavy s Městskou policií hl. m. Prahy naleznete zde.

Den dětí v Aquacentru Šutka - více o zábavném programu pro rodiny s dětmi plném vody naleznete zde.

Den dětí u Chodovské tvrze - více o programu zaměřeném na téma „Cirkus nás baví!“ naleznete zde.

Dětský den na Žofíně - více o bohatém programu naleznete zde.

Den dětí v Palladiu - více o programu plném soutěží a kreativního tvoření naleznete zde.Hurá všichni na Podviňák

31. 5. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 9 V tomto týdnu probíhají každoroční oslavy dne dětí, a proč je tedy neoslavit sportem! Program, který je připraven v areálu Sparty, si však užijí i dospělí. V celém venkovním prostoru budou stanoviště s jednotlivými sporty, mezi kterými nebude chybět štafetový běh, běh přes překážky, hod oštěpem i skok do dálky. Těšit se můžete i na florbal, hru s automatem ve stolním tenisu, discgolf, badminton, lakros, ringo atd. Pro rodinné týmy bude připraven kroket, pétanque a kuličky. Pro ty nejmenší pak skákací pytle, letní lyže, chůdy a mnoho dalšího. Vybere si každý!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Sportovní Areál Sparta Podvinný Mlýn, Praha 9 - LibeňDobročinný bazar na náměstí Míru

31. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.letnidum.cz Na náměstí zazní příjemná hudba a po celý den najdete v blízkosti prodejních stánků Letního domu také občerstvení. Vychutnat si budete moci rajskou polévku, kterou uvaří herec Petr Vacek. Setkat se zde můžete i s jeho kolegy, jako je Jan Hrušínský, Felix Slováček mladší, Kristýna Hrušínská, Denisa Pfauserová, Michal Kern či Miluše Šplechtová. Výtěžek poputuje na programy neziskové organizace Letní dům, která pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: náměstí Míru, Praha 2 - VinohradyJak bezpečně jezdit Prahou na kole?

31. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Krásné počasí vybízí k projížďce na kole. Jak si jízdu hlavním městem užít a hlavně přežít se dozvíte na workshopu, který pořádá Rekola ve spolupráci s Čistou stopou Prahou a Dělám co cítím. Kromě večerní diskuse se můžete vydat na společnou vyjížďku, kde budete s ostřílenými jezdci i úplnými začátečníky řešit, jaká jsou úskalí a možnosti jízdy Prahou na kole, tipy, jak se vyhnout potížím a kudy si cestu užijete. Stačí se jen zaregistrovat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaDen zdraví – Normální je nekouřit

31. 5. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 8 Den zdraví zaměřený na prevenci rakoviny plic nabídne návštěvníkům obří nafukovací model plic o rozměrech 4 x 3 m, ve kterém spatří například vizualizaci bronchoskopie. Zájemci si v rámci akce mohou také nechat změřit množství vydechovaného oxidu uhelnatého. Připravena je i celá řada informačních materiálů zaměřená na prevenci kouření a rakovinu plic, která je jednou z nejčastějších forem tohoto onemocnění.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: OC Krakov, Lodžská 850/6, Praha 8Tanec pod širým nebem

1. 6. – 22. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Piána na ulici a Tanec Praha připravili pro všechny, kteří rádi tančí a nestydí se před velkým množstvím diváků, další veřejné tančírny. Po čtyři červnové středy se bude tančit na čtyřech různých místech. Hned ve středu 1. června mohou zájemci protančit své střevíce pod širým nebem na náměstí Jiřího z Poděbrad na téma „Lidovky pro malé na Jiřáku“.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3Kosení ve Stromovce

1. 6. a 3. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.lhmp.cz Už potřetí se začátkem června ve Stromovce setkají příznivci kos a svěžích letních jiter. Srdečně jsou zváni úplní začátečníci i zkušení kosáci, zkrátka všichni, kterým nevadí brzké ranní vstávání a milují vůni posečené trávy. V 5 hodin ráno společně složí k zemi trávu na louce a provoní Stromovku. O dva dny dříve mohou zájemci navštívit workshop ve Studiu Alta v Holešovicích, kde se podívají na nasazování, naklepávání a broušení kos a na místě se v tomto umu mohou také procvičit.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Stromovka, před Šlechtovkou, Praha 7 a Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7Vinice na Kampě

2. 6. – 5. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Kampa opět přivítá to nejlepší od našich vinařů. Ochutnávku jedinečných vín doplní česká a mezinárodní kuchyně i živá hudba různých stylů. K létu patří také grilování. Nebude tak výjimkou ani zde. Vychutnáte si i sladkou tečku na závěr v podobě domácí zmrzliny či různých cukrovinek. Jelikož organizátoři chtějí tento neopakovatelný zážitek zpřístupnit všem, bude proto na celý program vstup zdarma.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kampa, Praha 1 – Malá StranaRowFest na Náplavce a Primátorky 2016

1. 6. – 5. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Do Prahy zavítá i letos jeden z nejstarších a nejtradičnějších sportovních veslařských závodů zaštítěný primátorkou Hlavního města Prahy. Tři dny nabídnou celou řadu závodů. Hned v pátek se pojedou stále populárnější Univerzitní osmy, v sobotu jsou na programu rozjížďky, které určí postupující do nedělních finálových jízd. Návštěvníkům se tak začátkem června naskytne jedinečná příležitost vidět hvězdy světového veslování v Praze ještě předtím, než odletí zabojovat o cenné kovy na olympiádu do brazilského Ria de Janeira. Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou a atraktivní podívanou!


Doprovodný program bude zahájen již ve středu 1. června, kdy se Náplavka v rámci RowFestu promění v prostor plný dobrého jídla, luxusních drinků a skvělé hudby. Vyzkoušet si zde mohou návštěvníci i spoustu zajímavých aktivit jako vietnamský badminton, balance board či veslování na trenažérech. V sobotu se pak mohou projet na benátské gondole Eleonora nebo fandit veslařům.


Podrobnosti o Primátorkách naleznete zde.

Podrobnosti o RowFestu naleznete zde.

Místo konání: Vltava a Náplavka, Rašínovo nábřeží, PrahaDELIfest

3. 6. – 5. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V unikátním prostoru náplavky se návštěvníkům naskytne výjimečná příležitost ochutnat ty nejlepší italské sýry, uzeniny, oleje, vína, destiláty, čerstvé pasta, mořské plody, cukrovinky a mnohé další delikatesy. Nebude chybět ani festivalový bar se širokou škálou koktejlů. Připraven je i zábavný program pro děti, které se mohou zúčastnit školy vaření, soutěže o nejkrásnější cup cake, kouzelnické školičky a dalších aktivit.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náplavka - Dvořákovo nábřeží, Praha 1 - Staré MěstoŽižkovské pivobraní

3. 6. – 4. 6. 2016

Plakát k akci z webu parukarka.cz Žižkovské pivobraní je na první pohled jiné než ostatní pivní festy. Zavítat na něj mohou i rodiny s dětmi. Festival láká spíše návštěvníky, kteří chtějí degustovat výjimečné produkty a Žižkovské pivobraní tak v mnoha ohledech připomíná spíše vinařské degustační akce, než obligátní pivní slavnosti. Kromě bohaté nabídky piv a pivních speciálů od českých pivovarů a minipivovarů, jsou připraveny různé exhibice, zajímavé workshopy pro děti i dospělé. Nebude chybět ani hudební program, kterému bude vévodit kapela Strahov.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Parukářka, Vrch svatého Kříže, Praha 3 – Žižkov


(ewe)