Praha.cz

 
Matějská pouť přivítá první návštěvníky v sobotu 20. února 2016
Pátek, 19. únor 2016 13:01
Matějská pouť přivítá první návštěvníky v sobotu 20. února 2016

Již od zítřejšího dne si mohou děti i dospělí užívat tradiční atmosféru Matějské pouti. Brány holešovického výstaviště se otevřou v letošním roce po třiapadesáté a na atrakcích nejen z Čech se mohou návštěvníci vyřádit až do poloviny dubna. Zábavu zažije každý. Ze 120 atrakcí si tu svou vyberou milovníci adrenalinu, malé a větší děti, i dospělí.


Tradice Matějské pouti sahá do roku 1595. V areálu Výstaviště se pak koná od roku 1963. Byla první jarní poutí v Praze a oslavou svátku sv. Matěje, který připadá na 24. února.


Od sobotní desáté hodiny ranní si návštěvníci z řad dětí i dospělých mohou vyzkoušet z více než stovky atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy. Děti do 10 let si mohou vybrat okol třech desítek atrakcí, jako jsou autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, nafukovací skákadla či vláčky. Novinkou letošní Matějské pouti jsou také dětské tanky, které jsou obdobou čtyřkolek a jezdí v terénu. Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Nebudou chybět ani tradiční atrakce jako je Lochneska, střelnice či tradiční horská dráha a ruské kolo.


Partneři z Nizozemska, kteří na Matějské pouti participují už dvaadvacátým rokem, přinesou opět nové a odvážnější atrakce. Například na atrakci s názvem Tower čeká všechny odvážlivce volný pád z výšky 90 metrů, mohou však vyzkoušet hydrauliku Jumbo, strašidelný zámek Triller či padesát metrů vysoký řetízkový kolotoč a další desítky atrakcí, včetně rozmanitých her zručnosti.


Ukončení Matějské pouti, jejichž organizátorem je společnost Kočka s.r.o., připadá na 17. dubna 2016. Přesto nemusí nikdo zoufat. Návštěvníkům parku bude po celý zbytek sezóny k dispozici přibližně 22 atrakcí. Provozní doba lunaparku zůstane stejná jako v době konání Matějské pouti.


Další informace o atrakcích a pořádaných akcí v rámci Matějské pouti naleznete zde.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.matejskapout.cz

(ewe)