Praha.cz

 
Oslavy Mezinárodního dne dětí v Muzeu hlavního města Prahy
Čtvrtek, 26. květen 2016 11:55
Oslavy Mezinárodního dne dětí v Muzeu hlavního města Prahy

Každoročně se 1. června slaví Mezinárodní den dětí. Při této příležitosti připravují různé instituce společenské a sportovní akce. Pozadu není ani Muzeum hlavního města Prahy, které si v předstihu připravilo na dva víkendové dny bohatý doprovodný program. V sobotu 28. května se program odehraje v hlavní budově muzea, v neděli 29. května pak na Petříně.


Dětský den v Muzeu hlavního města Prahy


V sobotu 28. května 2016 se v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy (Na poříčí 52, Praha 8), budou děti i jejich rodiče příjemně bavit. V rámci Mezinárodního dne dětí budou od 9:15 do 17:00 hodin probíhat v přednáškovém sále workshopy.


Pod vedením zkušených lektorek budou mít děti i jejich rodiče možnost vyzkoušet si Loom bands techniku, tzv. gumičkování. Vyrábět se budou také Kanzaschi sponky do vlasů, náramky shamballa a roztomilá zvířátka a dekorace z recyklovaného materiálu.


Hrajeme si na Petříně


V rámci oslav se uskuteční program pro rodiče s dětmi také v neděli 29. května 2016, a to od 13 do 17 hodin v blízkém okolí Petřínské rozhledny.


Děti celým odpolednem provede kouzelník Grino, který bude akci moderovat a předvádět magická vystoupení. Pro děti je na odpoledne nachystaná soutěž v podobě etapové aktivity, jejímž tématem bude Petřínská rozhledna, která v tomto roce oslaví 125. výročí otevření. Během této soutěže se děti seznámí s historií Petřínské rozhledny, kterou Muzeum hlavního města Prahy spravuje, a zároveň se dozvědí něco i o Zrcadlovém bludišti, které stojí v blízkosti rozhledny.


Děti se budou moci nechat vyfotografovat jako Klíčník Pražských věží a fotografie si hned odnést domů. Ty budou následně umístěny na facebookové stránce muzea.


Celý den bude v provozu herna deskových her a výukových her na tabletech, stánky s prodejem drobných předmětů a malování na obličej. V rámci odpoledne budou moci návštěvníci navštívit také Bibliobus.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.muzeumprahy.cz

(ewe)