Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Volit se začalo i na Bulovce, volby navštívil nezvaný vetřelec
Volit se začalo i na Bulovce, volby navštívil nezvaný vetřelec
Pátek, 11. leden 2013 16:27
Volit se začalo i v Nemocnici Na Bulovce

O prezidentské volby je nečekaný zájem, volí i ti, co normálně k volbám nechodí, nebo jim cokoliv k volbě ve volebních místnostech brání. Jako například pacienti pražské Bulovky, které ovšem při zahájení volebního kolečka s mobilní volební urnou navštívil nezvaný vetřelec.Volební komise přijela za pacienty

Dnes ve 14 hodin přivezla volební komise do Nemocnice Na Bulovce dvě volební urny, aby zde mohlo zvolit prezidenta celkem 122 pacientů, kteří o to projevili zájem. Volební komise, složená z pěti vrchních sester, začala obcházet jednotlivé kliniky a oddělení, aby mohli hospitalizovaní pacienti dát hlas svým kandidátům. První hlasy začali vhazovat do urny na Ortopedické klinice.

Nezvaný vetřelec voleb v nemocnici Na Bulovce
Volit chtěl i nezvaný host

Průběh voleb mezi pacienty je zatím naprosto bez problémů, nepočítáme-li, že krátce po otevření volebních místností v celé republice v kanceláři vrchní sestry urologického oddělení v okně uvízl mladý netopýr, který se zřejmě v důsledku nedávných vyšších teplot probudil ze spánku a opustil své zimoviště. Vrchní sestra mu okamžitě pomohla, aby se nezranil a přivolala pracovníky záchranné stanice Lesů hl.m. Prahy, kteří netopýří mládě odvezli.

Velký zájem voličů

Při srovnání s nedávnými senátními volbami je o první prezidentské volby mimořádný zájem. V prvním kole loňských senátních voleb totiž volili 2 pacienti, druhého kola se pak nezúčastnil žádný z hospitalizovaných pacientů.

Zdroj: Tiskové oddělení Nemocnice Na Bulovce

Volit se začalo i na Bulovce, volby navštívil nezvaný vetřelec