Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Návštěvu čínského prezidenta budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření
Návštěvu čínského prezidenta budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření
Pátek, 25. březen 2016 07:47
Návštěvu čínského prezidenta budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření

Návštěva čínského prezidenta sebou nese celou řadu příprav a přináší i mimořádná bezpečnostní opatření, která se na několik dnů dotknou nejen samotných Pražanů, ale i turistů a návštěvníků Prahy. Přinesou s sebou dočasná omezení silničního provozu, výluky MHD i uzavírky vybraných lokalit a veřejných prostranství či památek zejména v centru metropole.


Přípravy bezpečnostních opatření v souvislosti s návštěvou prezidenta Čínské lidové republiky v Praze, která proběhne ve dnech 28. až 30. března 2016, vrcholí. Plánovaná opatření se samozřejmě zpřísňují, a to v souvislosti s vyhlášením prvního stupně ohrožení terorismem v České republice. Policie v tomto ohledu úzce spolupracuje s magistrátem, dopravním podnikem i městskou policií. Na bezpečnost v metropoli a hladký průběh zahraniční návštěvy budou dohlížet denně stovky policistů, vojáků a strážníků.


Je pochopitelné, že bezpečnostní opatření mohou zasáhnout do běžného života především Pražanů. Policie proto žádá občany o shovívavost a trpělivost. Opatření jsou nezbytná k zajištění bezpečnosti nejen chráněných osob, ale i obyvatel a návštěvníků metropole.


Policie také apeluje zejména na rezidenty z konkrétních lokalit, které jsou již nyní označeny přenosným dopravním značením za bezpečnostní zóny, a žádá je o maximální pochopení. Součástí opatření totiž budou standardní policejní kontroly zaměřené na oprávněnost vstupu konkrétních osob.


Řidičům policisté doporučují, aby během zmíněných dní pozorně sledovali aktuální informace k dopravě na standardních informačních portálech a na světelných informačních tabulích vybraných páteřních komunikací.


Informace o výlukách a změnách jízdního řádu MHD naleznou občané na webových stránkách Magistrátu hl. m. Prahy nebo Dopravního podniku hl. m. Prahy.


Bezpečnostní opatření se zejména v pondělí 28. března dotknou i Středočeského kraje, kdy je na programu oficiální setkání na zámku v Lánech. Z tohoto důvodu bude uzavřen zámecký park v Lánech a několik přilehlých ulic se zajištěním objízdné trasy.


Ke krátkodobým dopravním omezením může docházet na trasách přesunu kolon s chráněnými osobami. Tato omezení však zcela jistě nezpůsobí zásadní dopravní komplikace.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.policie.cz

(ewe)Návštěvu čínského prezidenta budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření