Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu
Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu
Čtvrtek, 16. červen 2016 06:29
Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu

Poznat nejlidnatější zemi světa a přitom neopustit Prahu. Vše je možné! V neděli 19. června na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur proniknou návštěvníci do tajů čínské kultury, a to všemi smysly. Na programu festivalu nechybí workshopy, ukázky tanců a bojového umění, ochutnávky tradiční čínské kuchyně, dílny pro děti i dospělé, přednášky s promítáním a mnoho dalších aktivit.


Nedělní Festival čínské kultury je součástí cyklu Barevné nádvoří, který je zaměřen na představování mimoevropských kultur české veřejnosti zábavnou a poutavou formou a Náprstkovo muzeum jej pořádá již třetím rokem. V minulých letech se návštěvníci seznámili například s japonskou a latinskoamerickou kulturou, kulturou himálajského království Bhútán či kulturou indickou. Festival oslavující čínskou kulturu se uskuteční jako doprovodný program k právě probíhající výstavě Říše středu vyprávějící příběh středověké Číny, na kterou mohou návštěvníci zavítat do konce září letošního roku.


A na co se mohou návštěvníci festivalu těšit? V průběhu celého dne budou mít možnost ochutnat čínské gastronomické speciality, které potěší chuťové pohárky milovníků asijských jídel, zaposlouchat se do ukázek tradiční čínské hudby či zhlédnout několik překrásných čínských tanců, včetně tzv. Lvího tance na zahnání zlých duchů a přivolání štěstí. Seznámí se také s různými styly čínského bojového umění a na workshopech se mohou sami zapojit a cvičení si vyzkoušet. Chybět nebudou ani výtvarné dílny pro děti a workshopy pro dospělé, kde se mohou zájemci naučit základům čínské kaligrafie či si vyrobit masku inspirovanou čínskou operou. Zajímavosti a zkušenosti z této země budou podány prostřednictvím několika přednášek.


Na festival je, kromě workshopu malovaní masek a kaligrafie, vstup zdarma.


Program festivalu naleznete na stránkách www.nm.cz.


Foto a zdroj: Fotoarchiv Národního muzea, www.nm.cz

(ewe)Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu