Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Po zimě čeká metropoli blokové čištění ulic
Po zimě čeká metropoli blokové čištění ulic
Středa, 23. březen 2016 13:28
Po zimě čeká metropoli blokové čištění ulic

S příchodem jara zahajuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) 4. dubna 2016 celkový strojní a ruční úklid ulic po zimním období. Pokud nechcete, aby se vám blokové čištění prodražilo, informujte se včas o úklidu komunikace ve vaší lokalitě. TSK poskytuje informace na svých webových stránkách či prostřednictvím služby TSK-INFO.


„Na vytipovaných blocích začneme zkušebně používat přenosné dopravní značení IP25a „Zóna s dopravním omezením“ a IP25b „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek „zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.


Blokové čištění startuje v pondělí 4. dubna v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 9, 11, 15 a 16. V dalších dnech se čištění rozšíří i v částech Prahy 7 a 8 dle předem schváleného harmonogramu. Úklid Pražské památkové rezervace (PPR) na území MČ Praha 1 a 2 proběhne vždy o víkendu. Doba čištění je od 8 do 15 hodin. TSK doporučuje všem motoristů, aby sledovali dočasné dopravní značení v ulicích. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je uveden datum a čas. Řidiči je budou potkávat vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.


Mimo sledování přenosného dopravního značení nabízí TSK řidičům službu poskytující podrobné informace o blokovém čištění v jejich lokalitě na svých webových stránkách www.tsk.praha.cz v odkazu Plán letního čištění komunikací či po zaregistrování na TSK-INFO i prostřednictvím zpráv do e-mailu.


„Tato služba je bezplatná, kterou poskytujeme Pražanům již několik let. Uživatel po registraci dostane do zadané emailové adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy v dostatečném předstihu,“ dodal Ladislav Pivec.


Odkaz na službu TSK-INFO naleznou zájemci na hlavní stránce společnosti www.tsk.praha.cz. K aktivaci služby je nutná jednoduchá registrace. Po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.


Logo a zdroj: TSK Praha

(ewe)Po zimě čeká metropoli blokové čištění ulic