Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha stojí za návštěvu
Praha stojí za návštěvu
Pátek, 25. březen 2016 13:24
Praha stojí za návštěvu

Pravidelně jednou ročně sestavuje cestovatelský portál TripAdvisor seznam 25 nejatraktivnějších turistických destinací světa. Mezi nimi se již poněkolikáté umístila i Praha. Ocenění „Travelers' Choice“ ji tentokrát pasovalo na šesté místo, které stojí za to navštívit. Oproti loňskému roku si však o jedno místo pohoršila. Prvenství v letošní sezoně získal Londýn, následoval Istanbul, Marrakéš, Paříž a Siem Reap.


Nejlepší destinace vybírají uživatelé portálu podle jejich historického a kulturního dědictví a pestrosti turistické nabídky. Konečné pořadí vychází z hodnocení lidí, kteří dané místo navštívili v průběhu uplynulých dvanácti měsících.


„Přestože si Praha oproti loňskému roku, kdy byla na pátém místě, mírně pohoršila, zůstává u cestovatelů oblíbeným cílem. Je pro turisty přitažlivá nejen svou starobylou krásou, lidé oceňují také zdejší gastronomii a mají chuť objevovat místa mimo historické jádro města,“ sdělila tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.


„Hlavní město Praha si plně uvědomuje problematiku cestovního ruchu, proto dlouhodobě patří mezi důležité priority. Dědictví, kulturní, historické, architektonické, které nám zanechaly předchozí generace, je světově unikátní a já myslím, že se v oblasti památkové péče řadíme mezi nejlepší města nejen v Evropě. Samozřejmě ale žijeme v moderní době a návštěvníkům Prahy je potřeba zároveň nabídnout dostatek kulturně-společenských možností,“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.


Podle cestovatelského portálu TripAdvisor je Praha se svým bohémským půvabem a pohádkovými skvosty ideální destinací pro všechny návštěvníky, kteří se již nabažili pláží a chtějí se ponořit do kultury. Kromě pražských památek doporučuje návštěvu klasických českých hospůdek či barů nacházejících se ve sklepích.


I přes mírné zhoršení v hodnocení je však příjezdová turistika na vzestupu. V uplynulém roce se v Praze ubytovalo přes 6 573 000 lidí, což je o téměř půl milionu více hostů než v roce 2014. Zahraničních turistů bylo málem o 7 procent více, 14% přírůstek Praha zaznamenala také u rezidentů. O skoro 8 % se zvýšil počet přenocování, a to přibližně na 15 900 000.


Foto: pixabay.com

Zdroj: Prague City Tourism, praha.eu

(ewe)Praha stojí za návštěvu