Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy ROPID zpracoval tři návrhy na úpravu tramvajového provozu
ROPID zpracoval tři návrhy na úpravu tramvajového provozu
Pátek, 08. duben 2016 16:12
ROPID zpracoval tři návrhy na úpravu tramvajového provozu

Na jaře se mohli cestující vyjádřit k úpravám tramvajových linek v Praze. Nyní ROPID vypracoval dva hlavní návrhy a jeden doplňkový, který bere v potaz jak výsledky ankety, tak i nové podněty od městských částí a podzimní přepravní průzkumy. Následovat budou diskuse s městskými částmi, které si řeknou, jaké řešení by na svém území pro své obyvatele preferovaly.


„Řekl jsem ROPIDu, aby připravil návrhy tramvajových změn i na základě toho, co budou chtít cestující, kteří městskou hromadnou dopravu v Praze každý den používají. Skoro dva tisíce podnětů, které lidé poslali, jasně ukázalo, že se v Praze řeší, jak by měly tramvaje jezdit,“ sdělil náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek a dodal: „Teď dostanou slovo městské části, bez nich nemá smysl změny dělat. Právě ty nejlépe vědí, odkud kam lidé nejčastěji cestují a co potřebují.“


Nad dvěma hlavními a jedním doplňkovým návrhem se nyní rozeběhnou intenzivní jednání s městskými částmi, kterým mohou lidé říci svoje připomínky, stejně jako je mohou poslat ROPIDu na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


„Tyto návrhy nejsou finální. Ukazují, jakým směrem by se mohla podoba pražské tramvajové sítě v dalších měsících či letech vyvíjet. Až po diskusi s městskými částmi z nich vznikne v dalších týdnech jedno finální řešení,“ řekl ředitel ROPIDu Petr Tomčík a dodal: „Výslednou podobu nového linkového vedení pražských tramvají bychom rádi představili během června a změny by mohly platit od září. Ale stane se tak pouze v případě, že na nich bude panovat shoda.“


2 + 1 návrh


Jak již bylo výše zmíněno, návrhy pro další diskusi jsou tři. Dva z nich (modrý Návrh základních úprav a oranžový Návrh příležitostí) ve větší míře zohledňují přání cestujících a městských částí. Třetí doplňkový Návrh vídeňský ROPID vypracoval, protože po nastínění možností páteřního řešení tramvajové sítě v Praze řada odborníků dlouhodobě volala. V praxi se ale ukazuje, že pro Prahu není příliš vhodný, protože by výrazně vzrostl počet přestupů i nároky na městský rozpočet.


Podrobné informace k navrhovaným změnám naleznete na www.ropid.cz.


Foto: DPP

Zdroj: ROPID

(ewe)ROPID zpracoval tři návrhy na úpravu tramvajového provozu