Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Vydejte se po stopách Karla IV. pomocí originální šifrovací hry
Vydejte se po stopách Karla IV. pomocí originální šifrovací hry
Pondělí, 11. duben 2016 12:45
Vydejte se po stopách Karla IV. pomocí originální šifrovací hry

Agentura CzechTourism ve spolupráci se společností Cryptomania s.r.o. se připojila k oslavám výročí 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. a spustila zdarma přístupnou šifrovací hru s názvem „Královské mysterium“. Již od 1. dubna se tak mohou všichni nadšenci luštění tajných kódů vydat po stopách Karla IV. na Novém Městě pražském.


Šifrovací hra Královské mysterium zavede účastníky na Nové Město pražské, za tajemnou symbolikou, kterou do svého opus magnum nechal Karel IV. kdysi vepsat. Hráči při ní procházejí předem připravenou trasou, na níž luští šifry, logické úkoly a získávají hesla, která jim dovolí zjistit polohu následujícího stanoviště.


Hra je určena pro dvou- až pětičlenné týmy. Průvodcem je hráčům online herní systém, do kterého je nutné se předem registrovat na adrese www.kralovske-mysterium.cz, kde jsou také k dispozici pravidla hry a základní informace. Dále už stačí si jen vyzvednout herní brožurku v pokladně věže Novoměstské radnice, která je otevřena každý den kromě pondělí. K průchodu hrou je nezbytný mít u sebe alespoň jeden mobilní telefon či tablet s připojením na internet, tužku, doporučujeme také papír na poznámky a v neposlední řadě 1,5 hodiny času.


Šifrovací hry se může zúčastnit opravdu každý. Královské mysterium je určeno i pro ty, kteří nemají se šifrovacími hrami žádné zkušenosti. První šifra čeká na hráče přímo na nádvoří Novoměstské radnice. Základní trasa vede napříč Novým Městem pražským a obsahuje celkem 6 stanovišť. Pokud se soutěžícím hra zalíbí, mohou se vydat na další dvě stanoviště bonusová. Absolvovat hru je možné v českém nebo anglickém jazyce.


Spuštění hry je jednou z aktivit, které agentura CzechTourism jako marketingový koordinátor oslav pro turistickou sezónu připravuje. Na spuštění se podílela také společnost Cryptomania s.r.o. a poděkování za spolupráci při její realizaci patří také městské části Praha 2 a Novoměstské radnici.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.czechtourism.cz

(ewe)Vydejte se po stopách Karla IV. pomocí originální šifrovací hry