Praha.cz

 
Do sauny, nebo do galerie? Do galerie plné saun!
Úterý, 31. leden 2017 19:18
Do sauny, nebo do galerie? Do galerie plné saun!

Nabízí prostor pro klidné rozjímání i setkání s přáteli. Tahle věta platí o galerii stejně jako o sauně. A vůbec - už jste někdy nad saunou přemýšleli jako nad uměleckým dílem?


Příležitost pro zamyšlení máte až do 10. března 2017. V tento den je totiž poslední možnost navštívit výstavu saun s podtitulem Architektura požitku, kterou pořádá Galerie Jaroslava Fragnera v Praze.


Přemýšlet můžete samozřejmě i doma nebo ve své oblíbené veřejné sauně. Jen v galerii si ale prohlédnete nejzajímavější sauny české i zahraniční produkce. Vedle sebe se tak představí sauna uprostřed liberecké přehrady nebo sauna z betonu od německých architektů.


praha.cz_saunasystem_cz_01

Sauna u liberecké přehrady, autor: archiv Mjölk


praha.cz_saunasystem_cz_02

Betonová sauna od německých architektů, autor: Roman Mensing


Sauna jako funkční exponát


Aby nebyla výstava jen o fotkách a popiscích, architekti ze studia H3T navrhli pro galerii speciální saunu. Má několik pater, stojí venku a saunování si v ní můžete užít i vy. Stačí, když si rezervujete místo.


Galerijní sauna má vše, co řádná sauna potřebuje. Uvnitř jsou elektrická kamna, venku ochlazovací káď a sprcha. Ke vstupence dostanete pantofle, ručník i prostěradlo a zaměstnanci galerie se postarají také o pitný režim. Relaxovat můžete při prohlížení exponátů.


praha.cz_saunasystem_cz_03

Výstava: SAUNA. ARCHITEKTURA POŽITKU


Saunování v galerii je bezesporu unikátní zážitek. Už nyní je ale zřejmé, že se na všechny zájemce nedostane. Všechny vypsané termíny jsou plné, přestože kvůli velkému zájmu galerie navýšila kapacitu sauny na 10 osob.


Kousek Skandinávie u vás doma


Návštěvu galerie ale doporučujeme, i pokud se na vás nedostane místo v sauně. Jedním z hlavních exponátů je prosklená sauna od estonských architektů, podobný unikát si ale klidně můžete pořídit domů. Navíc za vámi nemusí cestovat přes půl Evropy.


Když už budete v Praze, stavte se v Uhříněvsi v showroomu české firmy SaunaSystem. Zabývá se výrobou a prodejem saun už více než 14 let a v nabídce má i designovou saunu Future s dvěma prosklenými stěnami.


praha.cz_saunasystem_cz_04

Sauna Future v showroomu firmy SaunaSystem


Skandinávský design v kombinaci se zručností a zkušenostmi českých výrobců jsou zárukou špičkové kvality.


Komerční článek

(ewe)Do sauny, nebo do galerie? Do galerie plné saun!