Praha.cz

 
Luxusní telefon s Prahou v názvu konečně v prodeji i u nás, cena mile překvapí
Úterý, 27. říjen 2015 08:55
Luxusní telefon s Prahou v názvu konečně v prodeji i u nás

V České republice se tento víkend začal prodávat lifestylový mobilní telefon značky světového výrobce nubia s názvem My Prague. Jedná se o dlouho očekávaný luxusní smartphone inspirovaný kulturou, historií a uměním hlavního města České republiky, jehož název přístroj nese a světová premiéra se odehrála v létě právě v Praze. Brány prvního obchodu Mobil Pohotovost na Novém Smíchově se otevřely v sobotu a o telefony byl celý den velký zájem.


Luxusní telefon s Prahou v názvu konečně v prodeji i u nás

Nubia My Prague se může pochlubit slotem pro dvě SIM karty v kombinaci se slotem na microSD kartu, LTE, špičkovým 13MPx fotoaparátem s CMOS ISOCELL snímačem. Uživatelé také ocení pokročilé funkce timelapse, Light Painting (malování světlem ve tmě), multiexpozice a expozici s prodlouženou závěrkou pak měl tento telefon jako první na světě. V duchu filozofie nubia je pro majitele tohoto telefonu připravena celá řada překvapujících funkcí pro úpravu fotografií, videí, s možností ihned svůj výtvor nahrát pohodlně na sociální sítě, a to bez nutnosti upravovat fotky a stříhat videa nejprve v počítači.


Vidět a tvořit krásné záběry s nubií jde lehce

Jedno z hlavních poselství nového telefonu nubia My Prague je dopřát všem jeho uživatelům možnost vytvářet fotografie a videa, která se mohou srovnávat s profesionálními zařízeními. Mezi nejzajímavější funkce fotoaparátu se jednoznačně řadí takzvaná multiexpozice, která umožní vytvořit pestré fotografie. Nejsledovanější funkce celé konference ale byla tzv. Light Painting, která z důvodu dlouhé expozice zaznamenává pohyby světla, které následně vytvoří zajímavé obrazce. Fotografie je možné ihned upravit pomocí filtrů.


Fotoaparát zvládne natáčet videa ve FullHD rozlišení a pro dokonalou úpravu snímků nabídne 9 exkluzivních filtrů nebo automatické vylepšení výsledných snímků. Pro mnohé bude jistě zajímavým experimentem funkce timelapse, která zachycuje časosběrná videa. Video je možné přímo v mobilu sestříhat a sdílet na sociálních sítích, stejně jako fotografie.


Luxusní telefon s Prahou v názvu konečně v prodeji i u nás Skvělý i pro leváky

Telefon se pyšní rovněž speciálním dedikovaným tlačítkem pro vytvoření selfie fotky z levé strany. Uživatelé, především pak leváci, si tak nemusí téměř vykloubit ruku jako u ostatních telefonů.

Pro milovníky selfie fotografií telefon nabídne pohodlné focení pomocí dedikovaného tlačítka na levé straně přístroje. Bylo totiž zjištěno, že většina lidí si při selfie vybírá právě levou stranu.


Tělo mobilu je extrémně tenké, má pouze 5,5 milimetru. Užitečnou vlastností telefonu je také rychlonabíjení.


Foto: nubia My Prague


Luxusní telefon s Prahou v názvu konečně v prodeji i u nás, cena mile překvapí