Praha.cz

 
Víte, jak se správně malují sádrokartonové zdi?
Pondělí, 03. červenec 2017 20:43
Víte, jak se správně malují sádrokartonové zdi?

Pomocí sádrokartonových zdí lze snadno odhlučnit místnost, docílit změny prostorových dispozic nebo upravit nepříliš vzhledné zdivo. Ať už se k nim však přikloníte z jakéhokoliv důvodu, měli byste vědět, že problémy mohou nastat v souvislosti s výmalbou. Povrch je sice rovný, a tak se malování jeví jako naprosto bezproblémové, nicméně v praxi se mohou na sádrokartonu objevit fleky nebo nedostatečně překrytá místa. Jak tyto problémy eliminovat, nám prozradili odborníci z řemeslnického cechu EKOMPLEX.


Chcete-li riziko potenciálních potíží snížit již na začátku, nepodceňujte preciznost montáže. Zaměřte se na spoje, které musí být dostatečně zatmeleny a vybroušeny. Postarejte se také o překrytí papírových pásků. Vezměte na vědomí, že po malování budou na sádrokartonech patrné všechny nedostatky a výsledek nesplní očekávání.


 praha.cz_ekomplex_01


Kontrola rýh


Než se pustíte do malování, důkladně sádrokartony zkontrolujte, zda se na nich nenachází rýhy po vybroušení. Pokud je najdete, vybruste je dohladka smirkovým papírem s největší hustotou zrn. Možná se nevyhnete ani opětovnému zatmelení některých hlubších rýh. Malíři a natěrači Praha z EKOMPLEXU upozorňují, že až nanesete barvu, bude již pozdě.


Sjednocení povrchu penetrací


Povrchy s rozdílnou strukturou sjednotíte pomocí penetračního nátěru. Díky němu se na povrchu nevytvoří nevzhledná jednolitá vrstva, která připomíná sklo. Jeden nátěr bude stačit – před malováním barvou vyčkejte, než pořádně zaschne.


praha.cz_ekomplex_02


Na co si dát pozor?


Malíři Praha varují před zatmelenými místy. Výrobci akrylátových tmelů sice tvrdí, že po přetření barvou nedochází k praskání či tmavnutí, ale praxe může být jiná. Jedinou prevencí je vhodně zvolená penetrace či základní akrylátová barva pro zmatnění povrchu a lepší přilnutí nanášené barvy.


Vždy dodržujte pokyny dané výrobcem a míchejte barvy stejného typu. Vymalovat správně připravený povrch není složité.Komerční článek

(ewe)Víte, jak se správně malují sádrokartonové zdi?