Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (16. 5. 2016 - 22. 5. 2016)
Neděle, 15. květen 2016 12:43
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (16. 5. 2016 - 22. 5. 2016), foto: pixabay.com

Následující týden nabízí spoustu zajímavých akcí, mezi které bezpochyby patří výstava českých korunovačních klenotů na Pražském hradě, Mezinárodní den muzeí a galerií, v rámci kterého se do řady muzeí dostane zdarma, či znovuobnovené Svatojánské slavnosti Navalis, které nabídnou nezapomenutelnou podívanou na desítky plujících lodí a gondol po Vltavě i mnoho dalšího. Na své si přijdou i letečtí fanoušci, příznivci vědy či milovníci bonsají.Výstava českých korunovačních klenotů

15. 5. – 29. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com U příležitosti oslav 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. budou na patnáct dnů ve Vladislavském sále Pražského hradu mimořádně vystaveny české korunovační klenoty. Svatováclavská koruna vytvořená Karlem IV. zde bude tradičně spočívat v historické Gočárově vitríně spolu s žezlem a jablkem, dodanými do této sestavy korunovačních insignií za vlády Habsburků. Vstup na výstavu je zdarma! Pokud na Pražském hradě budete, můžete také zavítat na cyklus sedmi výstav pořádané k tomuto významnému výročí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Pražský hrad, Praha 1 - HradčanySvatojánské slavnosti NAVALIS

16. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.navalis.cz Nezapomenutelný duchovní a kulturní zážitek si můžete odnést ze Svatojánských slavností konaných v historickém centru Prahy. Jedná se o oslavy nejznámějšího českého světce Svatého Jana Nepomuckého, který je patronem mostů, komunikace, dobré pověsti a lidí od vody. Slavnosti se konaly vždy v předvečer jeho svátku (15. května). Letos jsou však výjimečně stanoveny na pondělí 16. května, kdy na diváky čeká mše, procesí a barokní koncert na hladině Vltavy u Karlova mostu.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha - VltavaMezinárodní den muzeí a galerií

18. 5. 2016

Logo Národní galerie z webu www.ngprague.cz Muzea a galerie slaví svůj svátek! U této příležitosti si řada z nich připravila na středu 18. května Den otevřených dveří a návštěvníci je tak mohou navštívit zdarma. Zajímavý program připravila Národní galerie, Muzeum hlavního města Prahy, Národní zemědělské muzeum i Muzeum policie. K oslavám Mezinárodního dne muzeí a galerií se se zlevněnou vstupenkou za 50 Kč na osobu připojí i Národní technické muzeum.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Podrobnosti o akci v Národní galerii zde.

Podrobnosti o akci v Národním zemědělském muzeu zde.

Podrobnosti o akci v Národním technickém muzeu zde.

Místo konání: Praha – různá místaVeletrh vědy

19. 5. – 21. 5. 2016

Veletrh vědy 2015 z webu www.veletrhvedy.cz Všichni přátelé vědy, studenti, pedagogové, žáci i široká veřejnost je srdečně zvána na jednu z největších populárně-vědeckých akcí v České republice. Nejvýznamnější výzkumné univerzity a ústavy, science centra, muzea i významné zahraniční instituce, ti všichni se sejdou pod jednou střechou, aby Vám představili dnešní vědu poutavým a srozumitelným jazykem. Můžete se těšit na desítky výstavních stánků, interaktivní exponáty i výstavy vědeckých fotografií. Chybět nebudou ani přednášky zkušených českých i zahraničních odborníků. Neváhejte a přijďte si vědu vyzkoušet na vlastní kůži!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9 - LetňanyMezinárodní výstava bonsají

20. 5. – 29. 5. 2016

Výstava bonsají 2014 z webu Botanické zahrady Praha Japonská zahrada patří v květnu bonsajím! Bonsaje od předních českých a zahraničních pěstitelů můžete obdivovat od 20. do 29. května v trojské botanické zahradě. Během výstavy je připraven také pestrý víkendový program, kde například zrelaxujete u čajového obřadu či cvičení Tai Chi, hlad zaženete japonskými specialitami a dozvíte se, jak bonsaje tvarovat. Nebude chybět ani večerní romantika při procházce Japonskou zahradou za svitu lucerniček.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Botanická zahrada Praha, Trojská 196, Praha 7 - TrojaZemědělský den

20. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Den plný zábavy čeká návštěvníky Národního zemědělského muzea. To si ve spolupráci se Zemědělským svazem připravilo akci s názvem Zemědělský den. Na jednotlivých stanovištích se seznámíte s hospodářskými zvířaty, potravinami a potravinářskými komoditami, zemědělskou technikou, rostlinnou výrobou, chovem prasat, ovcí a koz, dojného a mastného skotu. Nebudou chybět ani ukázky dobových řemesel jako je mlynářství, caletnictví, přadlena či sýrař. Vskutku se bude na co dívat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7 - HolešoviceLétání v kostce

20. 5. – 22. 5. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Odborníci i letečtí fanoušci si přijdou na své na historicky první události v České republice kombinující setkání leteckých osobností, zástupců firem a univerzit na jednom místě. Připraven je bohatý doprovodný program plný přednášek, výstav historické i nastupující letecké techniky a unikátních leteckých fotografií.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Aerohouse, Šaldova 12, Praha 8 – Karlín


(ewe)