Praha.cz

 
Kulturní tipy na víkend v Praze 18. - 19. června 2016. Festivaly, oslava slunovratu, sportovní akce
Pátek, 17. červen 2016 07:05

Praha se chystá na léto, proto si tento víkend můžete v Praze užít doslova letní program. V sobotu můžete oslavit keltský Slunovrat pod Závisí, fandit nejrůznějším plavidlům na Radotínské neckyádě, navštívit Food Festival v Dobřichovicích nebo třeba otestovat brusle a koloběžky, navštívit kryt Folimanka či slavnostní otevření Malostranského hřbitova. V neděli na vás čekají například Dejvické hudební léto nebo PesFest 2016, festival věnovaný čtyřnohým společníkům člověka.


Slunovrat pod Závistí

sobota 18.6.2016

Slunovrat pod Závistí Přijďte s celou rodinou a přáteli oslavit Slunovrat pod Závist. Akcí si připomenete nejen historický kontext nádherného místa, ale i sepětí s přírodou. Na cyklostezce pod Závistí bude připraven program pro celou rodinu - Keltská vesnička s ukázkami řemesel a hrami pro malé i velké válečníky, kruhové tance, přírodní hudební nástroje, maňáskové divadlo, hraní a tvoření v přírodě pro děti, bubnování pro veřejnost a keltské i nekeltské kapely, koncert Maoka.... Akce se koná od 10 do 21 hodin.

MAPA ZDE.

DOPRAVA: autobusem (ze Smíchovského nádraží jezdí autobus na Zbraslavské náměstí - 129, 241, 243, 318 a některé linky ještě blíže, tj. k mostu Závodu míru - 361, 338, 390, 314, z Modřan jezdí 165 na zastávku nádraží Zbraslav) nebo vlakem, který jezdí z Hlavního nádraží až na Zbraslav. Pokud pojedete autem, prosím parkujte v ulici U Malé řeky a Žitavského nebo na Zbraslavském náměstí. Závist nedisponuje dostatkem parkovacích míst.


Internetové stránky: www.facebook.com/slunovratzavist

Místo konání: Cyklostezka u Vltavy, Občerstvení U Koutského pramene, Zbraslav - Praha 5Radotínská Neckyáda

sobota 18.6.2016

Radotínská NeckyádaRadotínská NECKYÁDA zčeří hladinu Berounky už v sobotu 18. června odpoledne. Zdolat místní veletok od Říčních lázní k lávce mohou všichni ti, kteří se přihlásili včas a na start se dostaví s improvizovaným a amatérsky vyrobeným prostředkem konstruovaným pro splavení řeky Berounky. Celá akce je zdarma, včetně večerního koncertu. od 13 do 14.30 hodin proběhne prezentace a příprava plavidel. Start v 15 hodin. Dojezdy k lávce by měli všichni startující zvládnout do páté odpolední, aby si mohli v klidu poslechnout plánovaný koncert skupiny Nolem. Mezi sedmou a půl osmou je naplánováno vyhlášení výsledků a předání cen. Pro vítěze i poražené a všechny jejich fandy pak ještě zahraje Timudej. Nechte se zvábit pábením – stojí to za to!


Internetové stránky: www.praha16.eu

Místo konání: Říční lázně, Praha 16 - Radotín

Otevření krytu Folimanka

sobota 18.6.2016

Městská část Praha 2 opět zpřístupní kryt civilní ochrany Folimanka, poprvé v sobotu 16. ledna 2016 od 9:00 do 15:00 hodin. Začíná další řada prohlídek, pořádaných jednou za měsíc MČ Praha 2 ve spolupráci se Správou služeb hl. m. Prahy a Speleologickým klubem Praha. Nyní mohou návštěvníci procházet celým labyrintem rozlehlého krytu, který se svou rozlohou 1332 m² a kapacitou pro 1300 osob řadí k deseti největším v metropoli. Zdi chodeb oživuje fotografická výstava mapující existenci dalších pražských bunkrů. Další výstava, umístěná do prostoru krytu, je výstava Popel Popeleční středy, kterou MČ Praha 2 uspořádala u příležitosti 70 let od náletu spojenců na Prahu v únoru 1945. Vstup do krytu je volný, přítomni zaměstnanci ÚMČ Praha 2 jsou schopní na místě podat zasvěcené informace.


Internetové stránky: www.praha2.cz

Místo konání: Podzemní bunkr Folimanka, ulice Pod Karlovem, Praha 2Slavnostní otevření Malostranského hřbitova

sobota 18.8.2016

Slavnostní otevření Malostranského hřbitrovaMalostranský hřbitov je vzácná romantická památka, nacházející se nedaleko rušné křižovatky Anděl. Většina návštěvníků jej zná z minulosti jako tichý, tajemný, břečťanem zarostlý a zanedbaný kout, to se teď ale mění. Hřbitov byl několikrát zachráněn před zničením a nyní opět povstává z popela – přijďte s přesvědčit, od 18. června se Malostranský hřbitov opět otevírá veřejnosti! Kromě slavnostního zahájení je na programu i zahájení Májových slavností, průvod k hrobu Václava veleby, zasazení památeční růže, prohlídky kostela Nejsvětější Trojice a komentované prohlídky hřbitova, „Arbesovská“ vycházka a další. Součástí programu je Slavnost Jakuba Arbesa, který již v roce 1910 úspěšně bojoval za záchranu Malostranského hřbitova.


Internetové stránky: www.malostranskyhrbitov.cz

Místo konání: Malostranský hřbitov, Plzeňka ulice, Praha 5Food festival Všechny chutě světa 2016

sobota 18.6.2016

Food festival Všechny chutě světa 2016a co se těšit tento rok na festivalu ? Je pro vás připraveno více jak 60 stánků, ochutnáte thajskou kuchyni, gruzínskou, japonskou, africkou, francouzskou, švýcarskou, středomořskou, indickou. Můžete se těšit na argentinská grilovaná masa, americké burgery, veganskou zmrzlinu, vietnamskou polévku, sushi, či raclette. Součástí festivalu bude také zdarma adrenalinový park pro dospělé i děti, bude v provozu lanovka přes řeku, obří trampolíny, elektrický býk, obří houpačka z mostu nebo horolezecká stěna. Vše od 10 do 21 hodin, vstupné 100 Kč včetně kuchařské knihy, děti do 140 cm a invalidé zdarma.


Internetové stránky: www.vsechnychute.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/vsechnychutesveta

Místo konání: Dobřichovice u Prahy

Testování bruslí a koloběžek v Modřanech

sobota 18.6.2016

Testování bruslí a koloběžek v ModřanechPřijďte si vyzkoušet in-line brusle K2, Rollerblade, Powerslide, Fila a Tempish. Můžete vyzkoušet i tříkolečkové brusle Swell. Svezete se i na koloběžkách Kostka. Půjčování ZDARMA!


Internetové stránky: www.facebook.com/events/1052021258218542

Místo konání: Freestyle Park Modřany, Vltavanů, Praha 4 - Modřany

Dejvické hudební léto

neděle 19.6.2016

Dejvické hudební létoSpolek dejvických hudebníků Kotlaba a Městská část Praha 6 si Vás dovolují pozvat na 21. ročník hudebního festivalu Dejvické hudební léto. Festival se uskuteční 19. června 2016 od 12:00 do 22:00 hodin na Vítězném náměstí - Kulaťáku v Praze 6. Vstup na akci je zdarma s tím, že si diváci, kteří chtějí přispět, můžou zakoupit libovolný počet odznaků s logem dětského stacionáře DAR, který bude mít na místě svou presentaci a trička DEHULE, čímž přispějí na charitativní účel celé akce. Výtěžek bude i v letošním roce věnován dětskému stacionáři Občanského sdružení pomoci dětem a rodičům DAR v Praze 6 Vokovicích.


Internetové stránky: www.dehule.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/DEJHULE

Místo konání: Vítězné náměstí - Kulaťák, Praha 6PesFest 2016, festival věnovaný čtyřnohým společníkům člověka

neděle 19.6.2016

PesFest 2016, Praha 4Program PesFestu začíná v 10,00 hodin a je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí i pro psí plemena. Návštěvníky čekají různé soutěže, ukázka agility, obchůdky s chovatelskými potřebami, odbornými knihami a hračkami, představení služeb pro psy a sportů pro psy a samozřejmě prezentace charitativních organizací, které se starají o zvířata v nouzi. Celodenní kynologická poradna, soutěž sympaťák PesFestu 2016, restaurace pro psy, stánek se psí zmrzlinou. Dětské atrakce včetně skákacích hradů a mašinky. Návštěvníky bude provázet moderátor Honza Musil. Partnerem akce je Nadace na ochranu zvířat. Vstup na festival, který se koná za každého počasí, je zdarma.


Internetové stránky: www.praha4.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/www.PesFest.cz

Místo konání: Park Na Pankráci, Praha 4Úvodní foto: Pixabay

(zem)