Praha.cz

 
V pražské zoo se o víkendu opět pobavíte
Úterý, 09. únor 2016 14:15
V pražské zoo se o víkendu opět pobavíte

Oslava pravého českého masopustu, akce s názvem Hosté z dalekého severu i pravidelná komentovaná krmení a setkání čekají na návštěvníky pražské zoo. Bohatý program plný dobrého staročeského jídla, masek, kreativních dílen i zajímavých informací si budou moci o tomto víkendu vychutnat všichni příchozí v prodloužené otevírací době, a to až do 17 hodin.


V sobotu 13. února od 9:00 se mohou zájemci, od hlavního vchodu do zoo, vydat za doprovodu zkušeného ornitologa na dvouhodinovou procházku za zimujícími ptáky k břehům řeky Vltavy. Od 10:00 ve Vzdělávacím centru mají návštěvníci možnost zúčastnit se probíhajícího workshopu, během kterého se dozvědí řadu zajímavých informací k ptačím budkám - proč budky vyrábět, vyvěšovat, jak a kam je umístit a mnoho dalšího. Zájemci si mohou také budku na místě vyrobit nebo si stavebnici na výrobu ptačí budky odnést domů.


Oslavy_praveho_ceskeho_masopustu Především neděle 14. února bude pro návštěvníky pražské zoo poutavým dnem s pestrým programem plným masopustních tanců a písní, průvodem masek, staročeských jinochů a selek a výborných českých specialit, jako jsou jelita, jitrnice, polévka prdelačka a jiné dobroty. Ty si budou moci vychutnat v Dětské zoo a restaurantu Gulab. V rámci oslav pravého českého masopustu mají všechny děti do 15 let, které přijdou do zoo do 13:00 v masce nebo převleku, vstup za jednu korunu. Ve Vzdělávacím centru budou mít pak všichni návštěvníci možnost si od 9:00 do 13:00 vyrobit vlastní masku. Masopustní průvod v čele s obřími postavami na chůdách a dětmi z folklorního souboru Lučinka vyrazí od Vzdělávacího centra ve 13:30


Krmeni_hrabacu_kapskychBěhem víkendu nepřijdou návštěvníci ani o pravidelná komentovaná krmení a setkání u zvířat. Těšit se mohou i na krmení hrabáčů, které probíhá každý den (kromě čtvrtka) v 10:00 v expozici hrabáčů kapských v pavilonu Africký dům. Stále častěji je také možné zahlédnout samici mravenečníka velkého Ellu, která od středy 20. ledna na svých zádech nosí malé mládě. Jedná se o první mládě mravenečníka narozené v historii pražské zoo. Expozice mravenečníků velkých se nachází vedle pelikánů v blízkosti pavilonu Čambal.


Další informace naleznete zde.


Foto a zdroj: Petr Hamerník, Zoo Praha

(ewe)