Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech
Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech
Čtvrtek, 16. červen 2016 13:24
Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech

Ani v letošním roce nepřijdou filmoví fanoušci o oblíbené pojízdné kino. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájí jeho deváté turné v pondělí 20. června na Proseku. V průběhu léta pak nabídne Kinobus divákům ve čtrnácti pražských lokalitách více než 50 promítacích večerů, kde se vedle českých filmů odehrají i tituly zahraniční.


Speciální vozidlo, které vzniklo na podkladě klasického linkového autobusu, nabízí své místo k sezení až pro 200 diváků, kteří si mohou zdarma zapůjčit deku či koupit nějaké to občerstvení. V období od 20. června do 15. září 2016 se na nafukovací promítací ploše o rozměrech 8 x 4 metry, promítnou komedie, hudební a akční filmy i filmy s vážnější tématikou.


Vždy od pondělí do čtvrtka, hned po setmění, mezi 20:30 a 21:45 hodinou, se návštěvníci mohou dočkat bohaté porce komedií v podobě titulů Ztraceni v Mnichově, Nikdy není pozdě, Co jsme komu udělali, Dejte mi pokoj, Wilsonov, Pomáhat a chránit, Padesátka a Vybíjená, chybět však nebudou ani vážnější témata – ty zastoupí filmy jako Nickyho rodina, Kobry a užovky či životopisné snímky Vlk z Wall Street a Muž na laně. Do pozitivnějších nálad nás však hned vzápětí může spolehlivě zavést třeba hudební Whiplash, akční Ant-Man nebo veleúspěšný animovaný hit V hlavě.


V letošním ročníku zavítá mobilní kino do Stromovky a zastaví se i na koupališti Ládví. Nevynechá Prosek, Klánovice, Čakovice, Chvalský zámek, Řepy, Letňany, Hloubětín, Černý Most, BB Centrum, Areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, Průhonice či Hůrku, kde ve čtvrtek 15. září ukončí svou pouť.


Stejně jako v předešlých ročnících jsou veškerá promítání zdarma. I v průběhu devátého ročníku filmového turné Dopravního podniku bude součástí sbírková pokladnička, díky níž budou diváci moci spojit zábavu s účinnou pomocí a podpořit tak dobrou věc.


Více informací včetně výčtu zastávek a programu naleznete www.dpp.cz/kinobus/.


Foto: pixabay.com

Zdroj: DPP

(ewe)Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech