Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Nový minibus s číslem 243 potěší obyvatele Kazína a Dolních Černošic
Nový minibus s číslem 243 potěší obyvatele Kazína a Dolních Černošic
Neděle, 19. červen 2016 07:06
Nový minibus s číslem 243 potěší obyvatele Kazína a Dolních Černošic

Někdy to vypadá, že město řeší jen ty nejkritičtější uzly hromadné dopravy, které brzdí provoz především v centru Prahy. Nárok na kvalitní pravidelnou dopravu ale mají i obyvatelé okrajových částí metropole. Nejsou ovšem zapomenuti - zítra poprvé vyjede nová minibusová linka 243, která v návaznosti na linku 241 zajistí dopravu obyvatel městské části Praha – Lipence.Vyřeší se tak dostupnost veřejné dopravy pro obyvatele Kazína a Dolních Černošic, kteří se v současnosti formálně nacházejí za hranicemi platných standardů pro docházkové vzdálenosti na zastávky na území Prahy. Obě lokality, které dostanou novou dopravní obsluhu, navíc postrádají bezpečné pěší komunikace, jsou to staré silničky bez chodníků a nezpevněné cesty. Pro přípravu nové linky byl využit model pěší sítě Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, který podrobně doložil nevyhovující docházkové vzdálenosti na dosavadní zastávky.


„Kazín a Dolní Černošice byly jednou z mála oblastí, kde to měli lidé na území Prahy na zastávku MHD daleko. Díky nové lince se nám podaří tento dluh splatit a i zdejším obyvatelům tak můžeme garantovat celopražský standard cestování, čili na zastávku jim to pěšky nebude trvat déle než 10 minut,“ potvrdil zájem magistrátu o dopravu v okrajových částech města náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek.


Městská část Praha – Lipence po předběžném průzkumu zajistila výstavbu šesti zastávek a dvou obratišť. "Po dlouhých letech a mnoha neúspěšných jednáních se nám podařilo díky pochopení magistrátu ve spolupráci s Ropidem a dopravcem zavést tolik potřebnou linku MHD. Odlehlé oblasti našeho katastru se více a více zahušťují nastálo bydlícími rodinami, které jistě ocení ranní a odpolední spoje. Ty je bezpečně dopraví za prací a děti do školy a zpět. Spoje v ostatních obdobích potěší místní chataře a turisty z celé Prahy vyrážející na trasy okolo Berounky nebo Brdským podhůřím. Jistě bude i vítaným spojením k loni nově zavedenému rekreačnímu parníčku plujícím mezi Černošickým a Mokropeským jezem," přivítal dopravní novinku starosta městské části Praha – Lipence Michal Popek.


Nová linka 243 pojede po trase Dolní Černošice – Dolnočernošická – Lipence – Ke Kazínu – Kazín. V pracovní dny to bude přibližně od 5.30 do 20 hodin v intervalech 30 minut ve špičkách a dále v intervalu 60 minut. „V zastávce Lipence budou zajištěny obousměrné návaznosti s linkou 241 ze Smíchovského nádraží, která nabídne spojení i do dalších oblastí města. Například z Kazína se lidé dostanou veřejnou dopravou do centra Prahy za 40 až 45 minut,“ potěšil uživatele nové linky ředitel ROPID Petr Tomčík.


Zdroj a úvodní foto: ropid.cz

(zmk)Nový minibus s číslem 243 potěší obyvatele Kazína a Dolních Černošic