Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Prahou v sobotu poběží elita
Prahou v sobotu poběží elita
Čtvrtek, 31. březen 2016 07:26
Prahou v sobotu poběží elita

Sportisimo 1/2Maraton Praha nabízí nabitou startovní listinu, na které nechybí oba loňští vítězové Daniel Wanjiru z Keni a Worknesh Degefa z Etiopie. Závod odstartuje v sobotu v 10 hodin a Pražané i návštěvníci hlavního města musí počítat s uzavírkou komunikací na trase závodu. Je to pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků a jen na opravdu nezbytnou dobu.Sportisimo 1/2Maraton Praha odstartuje celou RunCzech běžeckou ligu 2016 , která zahrnuje celkem sedm závodů po celé České republice. Patří k nim také Volkswagen Maraton Praha, ten se v metropoli poběží 8. května. Poprvé v historii jsou všechny závody RunCzech běžecké ligy oceněny zlatou známkou kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF), nejvyšším oceněním silničních závodů.


Zlatou známkou IAAF se v letošním roce může pyšnit 35 měst, známek bylo celkem uděleno 43. Praha je se třemi zlatými město číslo jedna a Česká republika se sedmičkou nemá ve světě konkurenci . „Jsme hrdí na to, že všech sedm závodů RunCzech je poprvé oceněno zlatou známkou od IAAF,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. „Česká republika je země číslo jedna podle počtu závodu s nejvyšším oceněním, který může pořadatel získat,“ dodává.


Tradiční běh budou doprovázet dopravní opatření na trase závodu i na některých přiléhajících komunikacích , opatření se budou týkat i provozu městské hromadné dopravy. Magistrát hl. m. Prahy v den konání závodu zprovozní bezplatnou telefonickou linku 800 100 991 , na níž bude možné získat informace o dopravní situaci.


Pro zajištění bezpečnosti provozu i závodníků je povolena uzavírka na trase závodu, která vede po těchto komunikacích: 17. listopadu, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Rašínovo nábř., Plavecká, Vyšehradská, Svobodova, Rašínovo nábř., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Čechův most, nábř. E. Beneše, U plovárny, Kosárkovo nábřeží, Mánesův most, nám. J. Palacha, 17. listopadu.


Vlastní trasa závodu bude uzavřena až těsně před proběhnutím prvního běžce a jednotlivé úseky budou postupně otvírány za posledním běžcem. Start závodu je v 10 hodin, předpokládaný doběh kolem 13. hodiny.


Změny v městské hromadné dopravě v den závodu jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy a zde na adrese pořadatele najdete mimo podrobných informací o závodě i plánek trasy s výpisem ulic a orientační časy proběhu prvního a posledního závodníka.


Zdroje a úvodní foto: praha.eu, runczech.com

(zmk)Prahou v sobotu poběží elita