Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pražští strážníci řešili v červnu sprejery, zloděje nakažené žloutenkou i opuštěná štěňata
Pražští strážníci řešili v červnu sprejery, zloděje nakažené žloutenkou i opuštěná štěňata
Pondělí, 20. červen 2016 13:50

Městská policie Praha

Městská policie řešila v Praze v minulých dnech nejen sprejery, kteří ničili majetek, ale i zloděje, kteří u sebe měli injekční stříkačky a byli nakaženi nebezpečnou hepatitidou typu C. Začátkem června se pak museli strážníci postarat o opuštěná štěňata, z nichž dvě byla odložena v krabici u popelnic. Pomoc dívce v nesnázích poskytli také strážníci poříčního útvaru se služební lodí.

POLAPENÍ SPREJEŘI

Od začátku letošního roku předali pražští strážníci policistům již tedy celkem 68 osob podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci, nebo–li sprejerů, MP PrahaTři sprejery předali pražští strážníci během středy 17. června kolegům ze státní policie. V obou případech protiprávní jednání sprejerů zaznamenali pozorní občané. První případ řešili strážníci z Prahy 10 v Přetlucké ulici. Oznamovatel viděl skupinku osob, která sprejovala na protihlukovou stěnu Jižní spojky. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že skupinka utekla směrem k místní zahrádkářské kolonii. Dva mladíky se jim zde podařilo dostihnout, oba se k činu ihned přiznali.

O druhém případ informoval strážníky z Prahy 3 pozorný občan. V tramvajovém koridoru křižovatky U Bulhara viděl sprejera, který zde sprejoval na zeď. Hlídka, která byla kousek od místa, se ihned za nimi vydala. Zde našla muže v tmavém oblečení, který měl na rukách rukavice a koženou brašnu měl křížem zavěšenou na těle. Rukavice měl zašpiněné od stříbrné barvy, která se shodovala s barvou čerstvě nastříkaného nápisu. Pětadvacetiletý muž se následně strážníkům ke svému činu přiznal.

Od začátku letošního roku předali pražští strážníci policistům již tedy celkem 68 osob podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci, nebo–li sprejerů. Za celý loňský rok 2015 jich bylo 62.

ZÁCHRANY DÍVKY STRÁŽNÍKY POŘÍČNÍHO ÚTVARU

Pomoc „dívce v nesnázích“ poskytli v úterý 14. června na Vltavě strážníci poříčního útvaru se služební lodí. Sedmnáctiletá dívka chtěla zachránit kačenku, která zůstala zaklíněná pod reklamním poutačem. Kačenku se jí podařila vyprostit a vrátit zpátky do vody, sama už se však na břeh nedokázala dostat. Díky strážníkům nakonec vše dobře dopadlo, hlídka připlula se služebním plavidlem k poutači a pomohla dívce přelézt do lodi a poté jí dopravila na břeh.

ZLODĚJI NAKAŽENÍ ŽLOUTENKOU

V pátek 13. června v půl jedenácté dopoledne byla hlídka strážníků z Prahy 14 vyslána do Obchodního centra Černý most, kde se dva pachatelé měli dopustit drobné krádeže. Strážníci na místě zjistili dva pachatele – muže a ženu –, kteří měli krást hned ve třech obchodech s módou a kosmetikou. Strážníci velmi rychle zjistili, že oba pachatelé mají uložený podmínečný trest za majetkovou trestnou činnost, proto je omezili na osobní svobodě. Při prohlídce muže strážníci našli štípací kleště a několik injekčních stříkaček. Žena sama hlídce vydala další injekční stříkačky, celkem jich strážníci převzali devatenáct. Oba pachatele ve věku třicet jedna a třicet pět let si převzali policisté z místního oddělení Kyje. O bezpečnou likvidaci stříkaček se postarala hlídka strážníků – u obou osob byla totiž následně zjištěna hepatitida typu C.

OPUŠTĚNÁ ŠTĚŇATA

Zachráněná štěňata, MP PrahaDruhý červnový týden byl týdnem štěněcím. Hned třikrát městská policie přijala oznámení na linku tísňového volání týkající se opuštěných štěňat. Všechna skončila v útulku městské policie v Troji, těší se zatím dobrému zdraví a k novým pánům by mohla být předána již koncem června.

První dvě hlasitě kňučící štěňata našla v krabici u popelnice žena, která je přinesla správci fotbalového hřiště s tím, že je našla v Heldově ulici v Praze 10. Poté dodala, že bohužel nemá čas je sama dopravit do útulku. Na místě si je převzali pracovníci odchytové služby. Jednalo se o pětiměsíční štěňata – kluka a holku. Každé štěně váží tři kila a jedná se o křížence rotwajlera s labradorem.

Dvě štěněcí holčičky staré asi 6 týdnů, vážící kolem jednoho kilogramu se našly dva dny po sobě. Jedna na Hlavním nádraží, druhá v Šestidenní ulici v Praze 6. V obou případech se jedná pravděpodobně o rasu pudla. Obě psí holky jsou si podobné, a když nejsou spolu, jsou prý velmi smutné. I tyto dvě holčičky si zájemci budou moci v Útulku pro opuštěná zvířata městské policie v Troji vyzvednout koncem června.
Zdroj a foto: MP Praha
Úvodní foto: TZ Praha.eu
(zem)Pražští strážníci řešili v červnu sprejery, zloděje nakažené žloutenkou i opuštěná štěňata