Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Velký hudební festival United Islands je tu, potrvá od čtvrtka 23. do neděle 26. června
Velký hudební festival United Islands je tu, potrvá od čtvrtka 23. do neděle 26. června
Pondělí, 20. červen 2016 07:19
United Islands of Prague 2015 - logo

Je tu opět hudební festival United Islands of Prague. Letos se koná na Kampě, Střeleckém ostrově, v Kinského zahradě a na Janáčkově nábřeží - a samozřejmě v různých klubech. Připraven je i doprovodný program pro všechny - sport, divadlo, neziskovky, dětský koutek, vycházky Prahou, nebo různé aktivity na Střeleckém ostrově a v Kinského zahradě.Na vše je vstup zdarma!!

Festival začíná již ve čtvrtek 23. června Klubovou nocí a můžete se těšit na více než 40 kapel ve 12 pražských klubech jako například MeetFactory, Roxy, palác Akropolis, Rock Cafe, Jazz Dock nebo Futurum. Vstupné do klubů je samozřejmě také zdarma!

V pátek 24. června ožije areál Výstaviště velkým společným hudebním večírkem festivalů United Islands of Prague a METRONOME. Tato warm-up party se vstupem zdarma slavnostně otevře festivalový areál, ve kterém následující dny zahrají Iggy Pop, Foals, The Kooks či Crystal Fighters. Kromě festivalu United Islands of Prague totiž probíhá souběžně v areálu holešovického Výstaviště první ročník Metronome Festivalu, kam zamíří fanoušci velkých světových hvězd.

United Islands of PragueV sobotu a v neděli se odehraje hlavní program, kdy během víkendu na festivalu United Islands of Prague vystoupí více než 100 kapel a hudebních interpretů ze zemí jako je Dánsko, Německo, Irán, Nizozemsko, Litva, Chorvatsko, Rakousko, Polsko, Slovensko, Portugalsko, Estonsko a další. Mezi ty nejzajímavější patří velká naděje německé hudební scény, zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, temně melancholické severské trio Get Your Gun, rakouská elektro-popová formace Leyya a také jedna z nejzásadnějších postav blízkovýchodní undergroundové hudební scény - libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maii Waleed. Dále zahrají neofolkoví Trad.Attack! z Estonska, kteří sbírají jedno ocenění za druhým či nejskloňovanější polská zpěvačka současnosti Monika Brodka.

Z tuzemských interpretů zavítá na jedno z pěti pódií letošního ostrovního festivalu například Monika Načeva, která zde během jedinečného koncertu oslaví své jubilejní padesáté narozeniny. Výraznou vycházející hvězdou, která si odbyde svou festivalovou koncertní premiéru, je Emma Smetana, moderátorka, herečka a zpěvačka, která v letošním roce zaujala hudební kritiky velmi vydařenou popovou deskou, za níž stojí producent Jiří Burian. Velkým lákadlem je také koncert čtveřice Piano, která se pohybuje na pomezí alternativního popu a v prosinci 2015 vydala své poslední album Theia. Na festivalu se objeví také ty nejzajímavější projekty z loňské Klubové noci - The High Corporation nebo Hard to Frame. Dalším výrazným zástupcem tuzemské scény jsou indie-popoví VyJakoMy, kteří zahrají jak v rámci Klubové noci, tak na hlavním pódiu United Islands of Prague.

„V průběhu celého roku sbíráme to nezajímavější z evropských showcasových festivalů jako The Great Escape, Eurosonic, Waves a další, abychom mohli festivalovým návštěvníkům představit ty nejčerstvější talenty z evropské scény. Na mě udělali velký dojem např. Get Your Gun z Dánska nebo L'Aupaire, jedna z velkých nadějí německé hudební scény anebo Playground Zero, holandští producenti, kteří dokázali roztančit publikum v anglickém Brightonu už ve dvě odpoledne! Program letošního ročníku je žánrově opravdu pestrý od indie popu a rocku přes world music až po jazz, takže si na své může přijít opravdu téměř každý,“ vysvětluje dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

POZOR!! Prahu čeká během festivalu posílení městské hromadné dopravy, vzniknou také nové dočasné zastávky a bude fungovat kyvadlová autobusová linka. Centrum města se během soboty a neděle zárověň otevře pro pěší. Most Legií se změní na pěší zónu a ve spolupráci s Dopravním podnikem na něm vznikne dočasná zastávka „Festivalová“. Také na Janáčkově nábřeží vznikne pěší zóna, kde budou po celý víkendo vždy od 9 hodin ráno farmářské trhy. Neprůjezdná bude také Petřínská a Vítězná ulice.

Stránky festivalu United Islands of Prague
www.unitedislands.cz
www.facebook.com/unitedislandsofprague


Zdroj a foto: United Islands of Prague
(zem)

Velký hudební festival United Islands je tu, potrvá od čtvrtka 23. do neděle 26. června